Od 1 lipca 2022 r. Piotr Ferszka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego SAP Polska. Zastąpi w tej roli Thomasa Duschka, który awansuje w regionalnych strukturach korporacji.

Piotr Ferszka jest dyrektorem sprzedaży ds. kluczowych klientów SAP Polska od grudnia 2020 r., a od kwietnia 2021 r. pełni również funkcję wiceprezesa zarządu.

Dwie dekady w Oracle’u, Asseco i HP

Piotr Ferszka ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sprzedaży rozwiązań i systemów IT.

Przed przejściem do SAP-a był dyrektorem sprzedaży aplikacji w Oracle’u (2018 – 2020). Specjalizował się w krajowym rynku rozwiązań aplikacyjnych i usług chmurowych.

Ma też doświadczenie z pracy u integratora i dostawcy oprogramowania – Asseco Data Systems (2015 – 2018), gdzie był dyrektorem sprzedaży i dyrektorem zarządzającym.

W HP (2001 – 2015) przez wiele lat był account managerem odpowiedzialnym za sektor publiczny. Zarządzał zespołem sprzedaży do dużych przedsiębiorstw i MŚP, a także kanałem partnerskim i siecią dystrybutorów.

Głównym zadaniem nowego prezesa będzie rozwój biznesu SAP na lokalnym rynku oraz wspieranie rodzimych firm w ich transformacji do chmury. Piotr Ferszka zapowiada przy tym bliską współpracę z partnerami i klientami.

„Ogromny potencjał” w Polsce w rozwiązaniach dla zrównoważonego rozwoju

„Polskie przedsiębiorstwa stoją z jednej strony przed ogromną szansą, jaką jest wykorzystanie biznesowych możliwości chmury, lecz z drugiej – muszą sprostać licznym wyzwaniom. Dostrzegamy ogromny potencjał w rozwiązaniach, które pomogą biznesowi realizować strategie zrównoważonego rozwoju” – twierdzi Piotr Ferszka.

SAP podaje, że globalnie w I kw. 2022 r. przychody z chmury wzrosły o 31 proc., przychody ze sprzedaży SAP S/4HANA Cloud o 78 proc., a backlog projektowy (current cloud backlog) o 86 proc.

Piotr Ferszka jest absolwentem wydziału matematyki i informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Thomas Duschek jest szefem SAP Polska od 2 lat.

Thomas Duschek pełni funkcję prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego SAP Polska od maja 2020 r., czyli jego kadencja przypadła na czas szybkich zmian na rynku w okresie pandemii. Od 1 lipca 2022 r. będzie szefem sprzedaży rozwiązań SAP Signavio w regionie MEE obejmującym Niemcy, Szwajcarię, Austrię oraz Europę Środkowo-Wschodnią.