Innergo Systems otrzymało status Apple Authorised Enterprise Reseller. Jest to pierwsza i obecnie jedyna firma w Polsce posiadająca taki certyfikat. Status AAER przyznawany jest firmom wspierającym biznes poprzez mobilne technologie i rozwiązania Apple.
    
Posiadając nową certyfikację, Innergo Systems będzie oferować swoim klientom aktywne wsparcie w budowie strategii rozwoju, opartej o technologie mobilne. Firmy posiadające status Apple Authorised Enterprise Reseller współpracują z producentem szczeblu centralnym.

Innergo Systems w 2015 r. jako pierwsza firma w Polsce otrzymała status Apple Authorised Systems Integrator (AASI). Tytuły Apple Authorised Enterprise Reseller oraz AASI różnią się poziomem kompetencji i zakresem możliwości oferowanych przez integratora.

Spółka planuje powiększenie zespołu specjalistów z obszaru mobilności zarządzanej.

– Od teraz, w ramach nowego status partnerskiego z Apple, nasze działania będą szczególnie skupione na przeprowadzaniu cyfrowej transformacji w firmach – zapowiada Wojciech Gargul, Business Development Manager w Managed Mobility Division w Innergo Systems.

Apple zapewnia, że w skali światowej zwiększa obroty na rynku przedsiębiorstw. W III kw. 2017 r., jak poinformował CEO Tim Cook, sprzedaż komputerów i tabletów do firm i edukacji zwiększyła się w dwucyfrowej skali. Szef koncernu nie ujawnił kwot. Zapowiedział natomiast kontynuację ekspansji na rynku enterprise. Apple zamierza poszerzać swój udział oferując usługi dla klientów biznesowych oraz integrację iOS z systemami firmowymi.