Z inicjatywy Linux Polska pięć firm z regionu CEE, specjalizujących się w open source, nawiązało współpracę. Oprócz polskiego oddziału korporacji są to również Elos Technologies, Nimium, Softergee i ULX. Celem jest stworzenie jednej marki, pod którą oferowane będą usługi i produkty wszystkich spółek. Obecnie firmy opracowują strategię w tym zakresie.

„Chcemy, aby poprzez połączenie stworzyć markę zdolną konkurować na rynku globalnego doradztwa IT, której siła polega na  potwierdzonych certyfikatami i wieloletnim doświadczeniem kompetencjach” – mówi Dariusz Świąder, prezes Linux Polska.  

Nowa struktura gromadzi w sumie ponad 200 inżynierów i architektów rozwiązań IT, portfolio rozwiązań otwartych i 10 centrów szkoleniowych. Jej łączny obrót wynosi kilkaset milionów złotych.

Linux Polska świadczy usługi konsultingu, audytu, wdrożeniowe, integracji i utrzymania. Specjalizuje się w tworzeniu i implementacji architektur, systemów i aplikacji opartych o open source.  

Elos to czeska spółka oferująca m.in. rozwiązania PaaS, IaaS, tworzenie architektur IT, technologie chmurowe, zarządzanie chmurą, projektowanie IT, szkolenia.  

Nimium z Chorwacji specjalizuje się w projektach, wdrożeniach i utrzymaniu rozwiązań budowanych na otwartym kodzie źródłowym.  

Softergee – firma ze Słowenii oraz ULX (Węgry) to dostawcy rozwiązań dla przedsiębiorstw, opartych o technologie open source.