Paul Bay objął stanowisko CEO Ingram Micro. Pełniący tę rolę od 10 lat Alain Monié został prezesem wykonawczym.

Nowy szef przejął również bezpośrednie zarządzanie biznesem chmurowym Ingrama. Za kilka miesięcy odejdzie z firmy Nimesh Dave, który kierował tym obszarem przez ostatnie 7 lat (zostanie CEO Global Cloud).

Paul Bay będzie także nadal nadzorował Global Technology Solutions (w tej roli jest od 2020 r.).

Nowy szef jest związany z Ingramem od 24 lat (z przerwą w latach 2006 – 2010). Przez ostatnie 9 lat kierował amerykańskim biznesem dystrybutora (od 2016 r. w obu Amerykach).

Zmienia się firma i konkurencja

Nominacja następuje w pół roku po przejęciu Ingram Micro przez Platinum Equity za 7,2 mld dol. W ostatnich miesiącach znacząco zmieniło się też otoczenie konkurencyjne. Tech Data i Synnex połączyły się, tworząc największego na świecie (pod względem sprzedaży) dystrybutora IT, TD Synnex, który zdetronizował Ingrama.

Z komentarzy w CRN USA wynika, że Paul Bay ma doskonałą opinię wśród partnerów w Ameryce, którzy znają go z wieloletniej współpracy.

„To wspaniały dzień dla partnerów Ingram Micro” – cieszy się jeden z amerykańskich integratorów. – „Paul jest wielkim orędownikiem dostawców rozwiązań. Zawsze komunikuje się z partnerami, jest zawsze dostępny, by nam pomóc, słuchając, szkoląc i motywując” – twierdzi.

Z kolei Alain Monié nazywa swojego następcę „wyjątkowym liderem”, który szybko się uczy. Podkreśla jego zaangażowanie m.in. wobec pracowników i partnerów w minionych latach.

Alain Monié jest związany z Ingramem od 19 lat, a w branży działa od ponad 40 lat.

Alain Monié jako prezes wykonawczy skoncentruje się na współpracy z nowym CEO oraz z właścicielem Ingrama, czyli Platinum Equity, aby, jak to określono, nadal generować wzrost i maksymalizować wartość dla klientów, partnerów i akcjonariuszy firmy.

Będą solidne inwestycje i agresywny rozwój
Szef Platinum Equity zaznacza przy okazji zmiany CEO, że dystrybutor może liczyć na wsparcie właściciela. „Chcemy zaangażować znaczne zasoby finansowe i fachową wiedzę, aby pomóc Ingram Micro w realizacji jeszcze bardziej agresywnego planu rozwoju” – deklaruje Christian Cook, dyrektor zrządzający Platinum Equity.

Mianowano również nowych dyrektorów Ingrama na Amerykę Północną i Amerykę Łacińską, którzy przejmą te regiony od Paula Baya.