Zimperium, amerykański dostawca rozwiązań bezpieczeństwa mobilnego, podpisał swoją pierwszą paneuropejską umowę dystrybucyjną z Exclusive Networks.

Zimperium specjalizuje się w Mobile Threat Defense (MTD). Rozwiązania mają na celu ochronę organizacji przed zagrożeniami na urządzeniach iOS, Android i Chrome poprzez zapobieganie, wykrywanie i eliminowanie ataków.

„Wierzchołek zbliżającej się góry lodowej”

Jak zauważa przedstawiciel producenta, General Manager EMEA Ashish Patel, praca zdalna doprowadziła ogromnego wzrostu wykorzystania urządzeń mobilnych w przedsiębiorstwach, a w ślad za tym cyberprzestępcy zintensyfikowali swoje działania.

Jego zdaniem dotąd obserwowane ataki, takie jak Pegasus i ransomware poprzez włamania na sprzęt mobilny, „są wierzchołkiem zbliżającej się góry lodowej” i partnerzy muszą pomóc klientom ją zatrzymać.

Według Google Project Zero w 2021 r. liczba exploitów atakujących urządzenia mobilne wzrosła sześciokrotnie, a jako odsetek wszystkich exploitów prawie się potroiła.

W 2021 r. analiza bezpieczeństwa mobilnego przeprowadzona przez Zimperium ujawniła ponad 2 mln nowych próbek złośliwego oprogramowania (czyli średnio ponad 5 tys. dziennie).

Jak podaje amerykańska firma, już 60 proc. punktów końcowych używanych w przedsiębiorstwach to sprzęt mobilny, a pracownicy używają 5 do 10 aplikacji biznesowych w swoich smartfonach.

MTD potrzebne zwłaszcza w branżach regulowanych

Jak zauważa dystrybutor, MTD staje się wymogiem dla przedsiębiorstw, które chcą zabezpieczyć niechronione punkty końcowe. Według Gartnera „do 2025 r. ponad połowa organizacji w branżach regulowanych będzie miała rozwiązanie zabezpieczające zarówno dla urządzeń z systemem iOS, jak i Android”.