Wzmocniona konstrukcja modelu LCD TH-47LFX6 jest potwierdzona klasą szczelności IP44. Pozwala mu na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Jasność obrazu sięgająca 1000cd/m2, gwarantuje wyraźną prezentację treści nawet przy bardzo silnym nasłonecznieniu.

Monitor zapewnia wydajną pracę przy wilgotności sięgającej od 20 proc. do 80 proc. oraz
w temperaturach od -20°C do +40°C. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak wbudowany system chłodzenia powietrzem regulujący temperaturę urządzenia. W TH-47LFX6 zastosowano też hartowane szkło, aluminiową obudowę odporną na korozję oraz specjalne zabezpieczenia przewodów monitora. Monitor można zamontować zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Urządzenie charakteryzuje się niskim zużyciem energii, gwarantując nawet do 50 000 godzin wydajnej pracy.
Obraz wyświetlany przez Panasonic TH-47LFX6 osiąga kontrast na poziomie 1200:1 oraz rozdzielczość 1920×1080. Dodatkowo dzięki wyposażeniu w panel IPS zapewnia wierne odwzorowanie kolorów oraz wyraźną prezentację bez względu na kąt patrzenia.
W wyświetlaczu zastosowano technologię Digital Link, która umożliwia transmisję sygnału audio oraz wideo w jakości Full HD na odległość do 100 metrów za pomocą jednego przewodu CAT5e lub Ethernet. Dzięki temu możliwa jest łatwa, elastyczna instalacja i obsługa urządzenia. Technologia pozwala również na zdalny monitoring pracy monitora, m.in. temperatury, blokad filtra czy wentylatora, co umożliwia szybkie usunięcie ewentualnych awarii.

Monitor TH-47LFX6 będzie dostępny na polskim rynku u Autoryzowanych Partnerów Panasonic od sierpnia 2013 roku, w sugerowanej cenie 34 800 zł netto.