Urządzenie waży 51 kg. Wyświetla obraz w rozdzielczości 4K, o jasności na poziomie 10 tys. lumenów oraz współczynniku kontrastu 20 tys.:1. Oś optyczna projektora jest przesuwana zarówno w poziomie, jak i w pionie z częstotliwością rzędu 240 Hz. Dzięki temu z pojedynczego piksela urządzenie generuje cztery, co zagęszcza obraz. PT-RQ13K jest wyposażony w procesor nowej generacji Detail Clarity, który analizuje częstotliwość sygnału wideo i dostosowuje ostrość do każdej części obrazu.

Projektor ma podwójny układ optyczny, co chroni przed skutkami awarii, Według producenta sprzęt może działać przez 20 tys. godzin bez konieczności konserwacji i pracować bez przerwy w trybie 24 godz. na dobę.

Chłodzenie cieczą redukuje szum urządzenia i maksymalizuje wydajność laserowego źródła światła. Tym samym model PT-RQ13K otwiera nowe możliwości w obszarze komunikacji wizualnej, pozwalając np. na ciągłą projekcję mappingu 3D.

Klientami takiego typu sprzętu są głównie firmy organizujące imprezy oraz wypożyczające sprzęt na tego typu wydarzenia, jak również instytucje publiczne, np. muzea, organizatorzy wystaw. Ma on zastosowanie tam, gdzie wymagana jest ciągła projekcja, np, w komunikacji wizualnej. Cena: od 367 858 zł netto.