Producent wprowadził do oferty platformę do ochrony danych TippingPoint Secure Virtualization Framework (SVF) – jest to pakiet produktów, które mają zapobiegać zagrożeniom sieciowym i ograniczyć ich wpływ na środowiska wirtualne. Pierwszą aplikacją wprowadzoną na rynek w ramach platformy SVF jest narzędzie TippingPoint Virtual Controller (VController). Virtual Controller chroni system poprzez kontrolę ruchu sieciowego odbywającego się z udziałem maszyn wirtualnych. Obejmuje ona zarówno komunikację między maszynami wirtualnymi, jak i z maszyn wirtualnych do serwerów fizycznych. Uruchamiając VControllera można zarządzać zabezpieczeniami sieci fizycznych i wirtualnych przy pomocy jednej konsoli.
Kolejnym zabezpieczeniem sieci w ofercie HP jest usługa TippingPoint Reputation Digital Vaccine (Rep DV). Dzięki niej system IPS ma szczegółową listą niebezpiecznych witryn internetowych. Lista jest aktualizowana co dwie godziny. Usługa automatycznie blokuje cały ruch związany z tymi stronami.
HP wprowadziło również do oferty dwa nowe rozwiązania HP TippingPoint z serii S. Moduł TippingPoint S1200N IPS A7500 udostępnia funkcje kontroli zabezpieczeń HP Tipping Point IPS w infrastrukturze typu blade. Z kolei urządzenie TippingPoint S1500 SSL służy do deszyfrowania i ponownego szyfrowania ruchu związanego ze stronami internetowymi, który odbywa się za pośrednictwem protokołu SSL. Dzięki temu można monitorować szyfrowany ruch w sieci w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń.
Sugerowana cena urządzeń HP TippingPoint z serii S w wersji podstawowej wynosi 24 995 USD (ok. 79,5 tys. zł). Cena oprogramowania zależy do warunków konkretnego wdrożenia.