OVHcloud i Google Cloud kończą ze współpracą partnerską. Powodem jest spór w kwestii aktualizacji. Amerykański koncern poinformował OVHcloud o zmianie warunków. Chciał sam wykonać te aktualizacje w ramach oprogramowania Anthos. Oznaczałoby to konieczność połączenia infrastruktury obu firm.

Dotychczas francuski operator wprowadzał aktualizacje Google’a z pomocą różnych kluczy USB. Nie zgodził się na nowe wymagania Google’a, stąd decyzja o wygaszeniu współpracy partnerskiej. Według oświadczenia zapadła ona za obopólnym porozumieniem. Jak zapewniono, nie oznacza to zakwestionowania możliwości przyszłej kooperacji

OVHcloud ogłosiła nawiązanie strategicznego partnerstwa z Google Cloud w 2020 r. Zapowiedziano tworzenie wspólnych rozwiązań dla klientów w ramach multi-cloud. Francuska firma dodała nową ofertę hostowanej chmury prywatnej, korzystając z Anthos – jest to platforma chmury hybrydowej, która umożliwia wdrażanie i uruchamianie aplikacji w różnych środowiskach, w tym Google Cloud i on-premise. Tym samym taka infrastruktura działała w Europie, co odpowiadało na wymagania związane z kontrolą danych lokalnych klientów.