Dzięki nowemu centrum danych OVH chce dotrzeć do klientów w Europie Wschodniej. W tej chwili możliwość złożenia zamówienia na usługi w ramach oferty startowej „Discover”, a w nadchodzących tygodniach będą uruchamiane kolejne usługi. 
„Polski oddział był pierwszym założonym przez OVH poza Francją. Filia nad Wisłą jest dla nas bardzo istotna nie tylko ze względu na przychody, ale także fakt ulokowania tutaj działu badawczo-rozwojowego. Polscy inżynierowie we współpracy z kolegami z Francji i Kanady, rozwijają produkty oferowane przez OVH” – mówi Laurent Allard, CEO OVH.
Łącznie z otwieranymi właśnie centrami danych w Warszawie, Singapurze i Sydney OVH posiada 20 działających centrów danych z ponad 250 000 fizycznych serwerów. Firma inwestuje innowacyjne technologie, m.in. w systemy chłodzenia cieczą (co pozwala na optymalizację kosztów energii), a także kontenerowe konstrukcje centrów danych, co w znaczący sposób przyspiesza uruchamianie nowych ośrodków przetwarzania danych. 
Centrum danych ulokowane w Warszawie, w której zostaną zatrudnieni inżynierowie z Polski, jest pierwszą inwestycją OVH w tej części Europy. Po wstępnej ofercie „Discover”, udostępnione zostaną kolejne konfiguracje serwerów dedykowanych oraz serwery VPS. W kolejnych etapach do sprzedaży trafią kolejne produkty. Zgodnie z planem, do końca stycznia 2017 r. polskie centrum danych powinno oferować całą gamę usług OVH. Wszystkie usługi będą chronione przez firmowe systemy zabezpieczeń m.in. OVH anty-DDoS.