11 maja 2001 r. wystartował nowy program e-biznes dla małych i średnich przedsiębiorstw. Program Open Internet został opracowany przez Openshop Software i Veracomp, we współpracy z e-direct, ComArch Internet Ventures, Invar & Biuro System, eCard, aem Studio Reklamy i WebSkey. Firmy stworzyły wspólną, kompleksową ofertę produktów i usług niezbędnych w realizacji internetowego modelu biznesowego firmy. Przygotowały także dodatkowe korzyści – bezpłatne szkolenia i rabaty cenowe.
Małe i średnie firmy uczestniczące w programie Open Internet wezmą udział w bezpłatnym seminarium na temat możliwości i zagrożeń wynikających z wykorzystywania Internetu w biznesie. Decydując się na współpracę z twórcami programu, mogą kupić kompletne rozwiązania e-biznes: projekt, wdrożenie i serwis systemu e-biznes, usługi hostingowe, integrację z istniejącą w firmie strukturą informatyczną, implementację systemu bezpiecznej autoryzacji i obsługi finansowej transakcji internetowych realizowanych przy pomocy kart płatniczych, opracowanie graficzne systemu oraz doradztwo w zakresie e-marketingu stosowanego przy promocji firmy oraz jej produktów i usług w Internecie. Uczestnicy programu mogą skorzystać ze wszystkich możliwości oferowanych w ramach programu lub z jego wybranych elementów. Rozwiązanie e-biznes w ramach programu Open Internet kosztuje: do 2 tys. zł. (wynajem) lub do 20-30 tys. zł. (pełna instalacja).
Program zostanie zaprezentowany w trakcie cyklu seminariów, które odbywać się będą w Warszawie i Krakowie. Pierwsze z nich odbyło się 11 maja w Krakowie, w siedzibie Compendium – Centrum Edukacyjnego Veracompu. Organizatorami szkoleń są eCard i Veracomp. Szczegółowe informacje znaleźć można na internetowej stronie dystrybutora.