W tym tygodniu otwarto sklepy RTV Euro AGD, m.in. w Koszalinie, w Tarnowie (CH Echo), Nowym Sączu (Galeria Europa) i Warszawie (Park Handlowy Targówek). Niektóre sklepy działają jako punkty odbioru zakupów internetowych. Tak jest np. w warszawskiej Galerii Północnej.

Nie uzyskaliśmy komentarza firmy na ten temat. Od 28 grudnia obowiązuje zakaz handlu w parkach handlowych, w sklepach o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. (z wyjątkami, dotyczącymi m.in. usług telekomunikacyjnych). Dopuszczalne są natomiast m.in. usługi pocztowe i działalność polegająca na wydawaniu i odbieraniu przesyłek.

Trzeci już w czasie pandemii lockdown w galeriach miał obowiązywać do 17 stycznia, ale został przedłużony do 31 stycznia br. Co dalej z handlem w tych obiektach, na razie nie wiadomo.

W tym roku oprócz obostrzeń związanych z pandemią duże sieci zostały obciążone podatkiem obrotowym od sprzedaży detalicznej w stacjonarnych placówkach.

Według danych za 2019 r. Euro-net, do którego należy m.in. sieć RTV Euro AGD, osiągnął 7,5 mld zł przychodów ze sprzedaży (+9,4 proc. r/r). Zysk netto wzrósł o prawie 50 proc., do 192 mln zł.