Poznański Megastore to drugi salon Komputronika działający w tej formule. Pierwszy powstał w kwietniu 2013 r. w Warszawie.

Kolejny Megastore ruszy w Centrum Handlowym Plaza, gdzie dotychczas znajdował się największy salon Komputronika w Wielkopolsce. Powierzchnia nowego obiektu to 1400 m kw., czyli ponad 6 razy więcej od sklepu poprzedniego formatu. Komputronik zapewnia, że szybką realizację zamówień i bieżące uzupełnienie oferty gwarantuje znajdujący się w Poznaniu największy magazyn spółki.
 
W poznańskim Megastore będą reprezentowane m.in. takie marki jak Acer, Apple, Asus, Canon, Dell, HP, Intel, Lenovo Microsoft, Samsung, Sony i Toshiba. W nowym salonie znajdzie się głównie oferta sprzętu IT, ale także RTV, AGD, oświetlenie, systemy inteligentnego domu oraz Strefa Gier (będą się w niej odbywać premiery gier, turnieje) i Strefa Wiedzy (miejsce m.in. prezentacji produktów). Tak jak w warszawskim obiekcie, ważną rolę odgrywają doradcy, którzy mają np. pomagać w rozwiązaniu problemów z użytkowaniem sprzętu i oprogramowania. Również podobnie jak w Warszawie zakupy będzie można robić z pomocą tabletów dostępnych w sklepie.

Otwarcie Megastore w Poznaniu nastąpi 21 marca o godz. 18. Detalista zapowiada z tej okazji m.in. ofertę produktów w wyjątkowych cenach.
 
Prezes spółki, Wojciech Buczkowski, zapewnia, że formuła Komputronik Megastore okazała się sukcesem.

– W ciągu kilku miesięcy od otwarcia warszawski salon osiągnął próg rentowności. Jest bardzo pozytywnie oceniany zarówno przez klientów, jak i współpracujących z nami producentów. Cieszy nas również wysoka konwersja, czyli udział klientów wśród odwiedzających. Obecnie blisko co czwarty klient wchodzący do warszawskiego Komputronik Megastore dokonuje zakupów. To nawet dwukrotnie większe wartości niż średnia dla salonów w popularnych centrach handlowych – twierdzi prezes Komputronika.