Witrynę założył jeden z klientów poszkodowanych przez InwazjęPC na Allegro. Chce ostrzec inne osoby przed wpłacaniem pieniędzy spółce. Apeluje do internautów, żeby zgłaszali przypadki oszustw. Na zawieszonym koncie InwazjiPC w serwisie aukcyjnym roi się od negatywnych komentarzy. Okazuje się, że wielu użytkowników nie zdawało sobie sprawy, jak trudna jest sytuacja finansowa spółki i że sieć oferuje sprzęt, którego nie ma w magazynach. Z wpisów wynika, że część klientów, którzy zapłacili za towar w końcu lutego i na początku marca (a więc przed zawieszeniem konta InwazjiPC na Allegro), spółka jeszcze przez kilka tygodni uspokajała, że otrzymają towar. Inni narzekają, że na ich monity nikt nie odpowiadał.

„Ta firma to jakiś jeden wielki kant, kupiłem laptopa za prawie 3000, zapłaciłem przez PayU i do tej pory ani sprzętu ani pieniędzy, jestem wściekły. Złożyłem na Policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.” – napisał  23 kwietnia klient o pseudonimie moskal30.

„Ilością kłamstw można by obdzielić kilkanaście innych aukcji.” – żalił się gentillo w komentarzu z 7 kwietnia.

Cześć użytkowników informowała o zgłoszeniu sprawy organom ścigania. Wśród allegrowiczów byli też jednak tacy, którzy nie tak dawno otrzymywali z InwazjiPC zamówiony towar: ’Wszystko bez najmniejszego zarzutu. Świetny kontakt, 100% satysfakcji. Serdecznie polecam wszystkim Allegrowiczom’ – zachwalał 10 kwietnia dlugii1991.

Strona dla klientów poszkodowanych przez InwazjęPC znajduje się pod adresem http://tnij.org/inwazjapc.

Zgodnie z regulaminem Allegro klienci, którzy wpłacili należność za towar a go nie otrzymali, mogą starać się o rekompensatę (do 10 tys. zł) w ramach Programu Ochrony Kupujących. Warunkiem jest zawiadomienie przez poszkodowanego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na policji lub w prokuraturze oraz wszczęcie przez te organy dochodzenia lub śledztwa. Na zgłoszenie sprawy w ramach POK klient ma 120 dni od daty zawarcia umowy zakupu.

Ze szczegółowymi informacjami o Programie Ochrony Kupujących Allegro można zapoznać się tutaj.