Zatrzymano dwóch podejrzanych o dokonanie 119 oszustw internetowych oraz nielegalne posiadanie amunicji i znacznej ilości amfetaminy. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze z białostockiego wydziału Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Mieszkańcy województwa dolnośląskiego: 35- i 53-latek zostali aresztowani na 3 miesiące.

Jak wynika z ustaleń śledczych, od czerwca do sierpnia 2022 r. funkcjonowały dwa sklepy internetowe oferujące elektronikę (m.in. zegarki, telefony, konsole do gier). W rzeczywistości nie miały takiego towaru. Klienci nigdy nie otrzymali przedmiotów, za które zapłacili.

Podczas rewizji w miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych znaleziono m.in. 25 sztuk amunicji i ponad 0,7 kg amfetaminy.

Jeden ze „sprzedawców internetowych” trzymał w domu amunicję.

Zatrzymani mają zarzuty oszustwa internetowego, a 53-latek także zarzuty nielegalnego posiadania amunicji i znacznych ilości substancji psychotropowych.

Jak informuje policja, sprawa jest rozwojowa. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Białystok – Północ.