Orange Polska przejął trzech operatorów
Mają w zasięgu ponad 100 tys. gospodarstw domowych.
Orange powiększa sieć światłowodową m.in. przejmując lokalnych ISP.
Do Grupy Orange Polska dołączyły spółki ITV Media, Mobico i Wawtel – poinformował na X rzecznik Orange, Wojciech Jabłczyński. Jak podaje, operatorzy ci mają w zasięgu łącznie 105 tys. gospodarstw domowych z dostępem do światłowodów. Wartości transakcji nie zostały ujawnione.
ITV Media to firma działająca od 17 lat z siedzibą w Łowiczu (woj. łódzkie). Na terenie centralnej Polski dostarcza usługi internetu, telewizji, telefonię stacjonarną i komórkową.
Mobico to również ISP z siedzibą w Łowiczu. Wawtel jest natomiast lokalnym operatorem z biurem w warszawskim Miedzeszynie.
Jak informuje rzecznik Orange, grupa realizuje strategię rozwoju sieci światłowodowej zarówno poprzez własne inwestycje, jak i współpracę z innymi operatorami oraz przejęcia firm działających na lokalnych rynkach.
W III kw. 2024 r. liczba klientów stacjonarnego internetu grupy wzrosła o 8 tys., tj. 1,7 proc. rok do roku. Liczba klientów światłowodu zwiększyła się natomiast o 45 tys., tj. 15 proc. r/r. Już 52 proc.
klientów internetu stacjonarnego korzysta z usług światłowodowych.
Na koniec września br. Orange miał 8,7 mln gospodarstw domowych w zasięgu sieci światłowodowej (201 tys. objętych zasięgiem w III kw. br.)
Grupa Orange Polska w 3 kwartałach 2024 r. wypracowała 3,1 mld zł przychodów i 254 mln zł zysku netto.
Podobne aktualności
Zarząd Orange powołany na nową kadencję
Liudmila Climoc, Jacek Kowalski, Jacek Kunicki i Maciej Nowohoński zostali powołani na kolejne kadencje do zarządu Orange Polska.
Ponad 1 miliard złotych kar od UOKiK
Urząd podsumował kary nałożone w 2025 roku. "W 2026 roku nie zwolnimy tempa" - zapewnia prezes.
34 mln zł kary dla Orange
Operator stosował niedozwolone klauzule w umowach - twierdzi UOKiK. Orange analizuje treść decyzji, ma prawo odwołać się do sądu.
