Orange Polska daje kolejny sygnał, że zamierza zwiększyć zaangażowanie w segmencie ICT. "Stawiamy na mocny organiczny wzrost IT, a także usług chmurowych" – poinformowała według ISBnews Iwona Leśniewska, wiceprezes ds. rynku biznesowego Orange Polska. Obecnie według niej grupa koncentruje się na obszarze cloud. Nie wyklucza przejęcia w celu poszerzanie kompetencji w tym zakresie. Wiceprezes dodała jednak, że nie zapadła taka decyzja.

W ub.r. Orange za 200 mln zł przejął BlueSoft, firmę specjalizującą się w tworzeniu aplikacji biznesowych i świadczącą usługi IT dla przedsiębiorstw. Celem jest oferowanie kompleksowych usług dla firm.

Orange zamierza rosnąć w sektorze usług ICT w Polsce – wynika ze styczniowej wypowiedzi wiceprezesa międzynarodowej grupy, Ramona Fernandeza. Wskazał na takie obszary jak cyberbezpieczeństwo, wirtualizację, analizę danych, rozwiązania chmurowe, integrację, infrastrukturę IT.
 

Rośnie biznes integracji i usług IT Orange

Przychody z usług IT i integracyjnych grupy Orange w 2019 r. wzrosły o 30 proc., tj. ponad 185 mln zł, wobec 2018 r., sięgając 803 mln zł, do czego przyczyniła się nie tylko konsolidacja wyników BlueSoft (wpływ w wysokości 86 mln zł za okres czerwiec-grudzień 2019 r.), lecz także dwucyfrowy wzrost organiczny biznesu IT i integracji (+16 proc. r/r).

W IV kw. 2019 r. ten sektor w Orange odnotował wzrost o 20 proc. r/r (269 mln zł), w tym jednak jedynie +2,7 proc. to wzrost organiczny (za resztę odpowiada BlueSoft).

Cała grupa Orange w 2019 r. wypracowała 11,4 mld zł przychodów i 91 mln zł zysku netto.