Plan optymalizacji biznesu ma na celu strategiczne dostosowanie zatrudnienia, co ma skutkować jego redukcją o 1,7 proc., do ok. 23 000 pracowników. Plan ma również przynieść kanadyjskiej firmie roczne oszczędności w wysokości ok. 200 mln dolarów. Jednocześnie OpenText zainwestuje 50 mln dolarów rocznie w 800 nowych stanowisk w sprzedaży, profesjonalnych usługach i inżynierii.

W ostatnim kwartale zakończonym 31 marca, działający w branży oprogramowania dla MSSP i warty 4,5 mld dolarów OpenText odnotował zysk na akcję w wysokości 36 centów, w porównaniu do 21 centów na akcję w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Jednocześnie firma odnotowała 16-procentowy wzrost sprzedaży – do 1,44 mld dolarów.

Wśród firm, które OpenText nabył w ramach poszerzania swojego portfolio oprogramowania do zarządzania informacjami, są: Micro Focus, Zix i Carbonite. W maju tego roku dostawca przejął platformę zarządzanego wykrywania i reagowania Pillr od świadczącej usługi IT w zakresie cyberbezpieczeństwa firmy Novacoast.