Wspólna oferta bazuje na usługach home.pl jak domeny, hosting czy poczta, uzupełnionych o Office 365, czyli m.in. aplikacje Word, Excel, PowerPoint, OneNote, 1 TB miejsca na dysku w chmurze. Dostawca usług hostingowych zaoferował swoim klientom 3 pakiety Office 365: Business Essentials, Business i Business Premium. Wszystkie są dostępne w abonamencie rocznym lub miesięcznym. Ceny zaczynają się od 20 zł netto miesięcznie za 1 użytkownika. Rozliczenie odbywa się na podstawie faktur wystawionych przez home.pl. Użytkownicy nowych usług mają do dyspozycji całodobowe wsparcie techniczne poprzez centrum telefoniczne dostawcy hostingu. 

Home.pl uczestniczy w pilotażowym programie Microsoft Cloud Solution Provider (jest jednym z 15 partnerów na świecie, którzy jako pierwsi uzyskali ten status). Współpraca w tym modelu zakłada, że firma partnerska przejmuje pełną odpowiedzialność za logistykę, świadczenie wsparcia dla klientów oraz rozliczenia płatności. 

Kontrakt z home.pl to kolejna umowa Microsoftu z dostawcą, który umożliwia bezpośrednie dotarcie do dużej grupy klientów. We wrześniu gigant wszedł we współpracę ze spółką Energa, która oferuje Office 365 w pakiecie z energią elektryczną.

Jak pokazuje badanie „Nowoczesne IT w MŚP 2014” przeprowadzone na zlecenie Microsoftu przez Ipsos MORI, około trzech czwartych pracowników firm MŚP w Polsce (72 proc.) przyznaje, że lepsze technologie mobilne, w tym urządzenia i usługi, są coraz ważniejsze dla efektywności pracy. Mniej więcej dwóch na trzech (64 proc.) pracowników MŚP uważa nowoczesne technologie informatyczne (w tym mobilne) za kluczowe dla sukcesu firmy.