W ramach oferty pod nazwą Energa 365 klient operatora otrzymuje gwarancję stałej ceny za prąd w okresie 3 lat oraz możliwość zakupu jednego z dwóch wariantów subskrypcji Office 365 – Personal lub dla Użytkowników Domowych – za 1 zł z licencją ważną przez 12 miesięcy. Połączenie w jednym pakiecie energii elektrycznej z produktem Microsoftu to pierwsza taka oferta na polskim rynku.

– Pracujemy nad kolejnymi propozycjami produktów i usług dla naszych obecnych i przyszłych klientów – zdradził Leszek Nowak, prezes spółki Energa Obrót.

Office 365 obejmuje dostęp do znanych z wersji instalacyjnej aplikacji biurowych (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access, Publisher), a także m.in. 1 TB miejsca na dysku OneDrive oraz minuty na rozmowy przez Skype. W wersji dla Użytkowników Domowych można korzystać z usługi na pięciu komputerach (zarówno PC, jak i Mac) oraz na urządzeniach mobilnych. 

Energa jest trzecim w kraju operatorem, pod względem ilości sprzedawanej energii. Jej sieć obejmuje ok. 25 proc. powierzchni kraju. W ramach systemu inteligentnego opomiarowania (AMI) do tej pory spółka zamontowała ponad 400 tys. liczników. Liczba zdalnych odczytów z AMI na potrzeby fakturowania wyniosła II kw. br. ponad 1 mln, a na przełomie 2014 r. i 2015 r. ma przekroczyć 2 mln.