Rezygnacja Rory’ego Reada to niespodzianka, ponieważ firma jest w trakcie restrukturyzacji. W czerwcu utworzono nowe działy – komputerowo-graficzny, rozwiązania dla przedsiębiorstw, produkty wbudowane. Wówczas swoje niedawne stanowisko objęła Lisa Su. Jako dyrektor operacyjny odpowiadała za integrację różnych struktur korporacji i strategię produktową.  

Rory Read kierował firmą od 2011 r. Po okresie sporych strat, za jego kadencji w kilku kwartałach spółka wyszła na plus, choć ostatnie kwartały zakończyły się na minusie, co tłumaczono restrukturyzacją (w II kw. br. AMD miało 1,44 mld dol. przychodów i 36 mln dol. straty). Stał za nią odchodzący szef. Według jego zapowiedzi 2014 r. spółka miała zamknąć z zyskiem (z pominięciem zasad GAAP). W sumie zostawia firmę w nieco lepszej kondycji niż ta, do której przychodził. AMD walczy ostatnio o utrzymanie udziału rynkowego na rynku PC, jednocześnie szuka miejsca w nowych sektorach. Spróbuje usadowić się na rynku serwerów z układami opartymi na architekturze ARM, dostarcza także czipy instalowane w nowych konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Natomiast w opinii analityków Lisa Su jest dobrym wyborem. Nadzorowała wykonanie bardzo ważnych dla AMD kontraktów z Microsoftem i Sony na dostawę procesorów do konsol. Zapewne istotny dla jej nominacji jest fakt, że zajmowała się ostatnio systemami wbudowanymi, które w perspektywie rozwoju Internetu rzeczy mogą odgrywać coraz większą rolę w strategii AMD.

Nowa szefowa przeszła do AMD w 2012 r. z Freescale Semiconductor, gdzie odpowiadała za sieci i multimedia. Przed zatrudnieniem we Freescale w 2007 r. przez 13 lat pracowała w IBM, zajmując różne stanowiska w biznesie związanym z półprzewodnikami.