Andrzej Zawadzki, Lead Gameplay Designer Cyberpunka 2077, odchodzi z CD Projekt Red. „Po prawie 8 latach mój czas w CDPR dobiegł końca. Czas na nową przygodę” – poinformował na Twitterze.

Andrzej Zawadzki pełnił w studiu funkcję Lead Gameplay Designera przy projekcie gry Cyberpunk 2077. Był on jedną z kilku osób przewodzących zespołowi odpowiedzialnemu za Gameplay Design. Cały ponad dwudziestoosobowy zespół Gameplay Design nadal pracuje pod kierunkiem Gameplay Design Directorów – Grzegorza Mocarskiego i Mateusz Kanika.

Andrzej Zawadzki oznajmił zakończenie współpracy z firmą tuż przed udostępnieniem dużej aktualizacji Cyberpunka 2077 – Patch 1.2. Została zapowiedziana na drugą połowę marca. Termin przesunięto z lutego z powodu skutków ataku cyberprzestępców na CD Projekt. Łatka ma usprawnić grę i przede wszystkim poprawić jej wizerunek, nadszarpnięty po katastrofalnej premierze w grudniu ub.r.

Powody rozstania Andrzeja Zawadzkiego ze studiem nie są znane. W ub.r. developerzy tworzący Cyberpunka stali się ofiarą fali hejtu jaka wylała się w sieci. Pojawiły się groźby śmierci wobec twórców. Główny projektant rozgrywki w mediach społecznościowych nie raz apelował do hejterów o opamiętanie.

Niedługo po jednym z takich wpisów w końcu lutego postanowił zawiesić aktywność w mediach społecznościowych.

Andrzej Zawadzki dołączył do CD Projekt Red w 2013 r. jako QA tester, a następnie analityk. Uczestniczył w pracach nad Wiedźminem 3. W 2016 r. wszedł w skład zespołu tworzącego Cyberpunka 2077, stopniowo awansując do pozycji Lead Gameplay Designer oraz Senior Gameplay Designer (w marcu 2020 r., czyli już po pierwszym przełożeniu premiery gry).