Infinigate Group, europejski dystrybutor z wartością dodaną rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, ogłosił zamiar przejęcia działu Cyber ​​Security and Secure Networking Nuvias Group. Firmy spodziewają się, że transakcja zostanie sfinalizowana w czwartym kwartale bieżącego roku, ze względu na konieczność zatwierdzenia jej przez organy regulacyjne.

Infinigate spodziewa się, że dzięki przejęciu wzmocni swoją pozycję w Europie w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpiecznych sieci i bezpiecznej chmury, obsługując segmenty małych i średnich przedsiębiorstw oraz dostawców usług – ze względu na większe znaczenie, większy zasięg geograficzny i rozszerzone portfolio dostawców

Po zamknięciu transakcji zamierzamy nadal rozwijać się  o ponad 20 proc. rocznie i nadal będziemy w skoordynowany sposób docierać do obecnych i nowych klientów – powiedział Klaus Schlichtherle, dyrektor generalny Infinigate Group, dodając, że obie firmy łączą bardzo podobne strategie.

Przejęcie ma znacząco ugruntować obecność Grupy Infinigate w Wielkiej Brytanii, Francji, krajach Beneluksu i krajach skandynawskich. Dodatkowo obejmie Europę Południową i rynek Europy Wschodniej.

Działalność Unified Communications Grupy Nuvias (Nuvias UC) nie jest częścią transakcji i będzie odrębnym podmiotem pozostającym w posiadaniu Rigby Group. Rigby Private Equity będzie udziałowcem Grupy Infinigate.