Japońska Nippon Telegraph i Telephone Corporation (NTT Corporation) zainaugurowała powstanie NTT Ltd – nowego gracza na rynku usług, który łączy 28 firm, w tym Dimension Data, NTT Communications i NTT Security, w jeden biznes o wartości 11 mld dol. Zatrudnia w sumie ok. 40 tys. osób w 57 krajach. Współpracuje z ponad 10 tys. klientów. Będzie piątym największym na świecie dostawcą rozwiązań IT i biznesowych z 20 mld dol. przychodów poza Japonią. Jego siłą ma być globalny zasięg i szeroka oferta, od sprzedaży po rozmaite usługi. Zamierza rozwijać się zwłaszcza na rynku IT-as-a-Service.

W przyszłości działania poszczególnych podmiotów będą integrowane w ramach jednego  NTT. Na centralę firmy wybrano Londyn, a na CEO Jasona Goodalla, dotychczasowego szefa Dimension Data. Integrując Dimension Data nowe NTT Ltd. będzie obecne także na polskim rynku. W ramach zmian powołano nową prezes w polskiej spółce. Została nią Aneta Bartnicka.
 
„Organizacje na całym świecie potrzebują w pełni zintegrowanych rozwiązań, które pomogą im wykorzystać moc IoT, analityki i platform współpracy.” – komentuje Chris Barnard, wiceprezes ds. Infrastruktury korporacyjnej i komunikacji w IDC.