Agnieszka Szopa-Maziukiewicz, Tomasz Bąk i Michał Łukasiewicz od 18 listopada br. tworzą zarząd Digital Fingerprints.

Jest to katowicka firma specjalizująca się w rozwiązaniach cyberbezpieczeństwa opartych na biometrii behawioralnej, która od maja br. należy Grupy BIK (Biuro Informacji Kredytowej SA).

Funkcję prezesa zarządu objęła Agnieszka Szopa-Maziukiewicz. Od 2013 r. jest związana jest z Grupą BIK jako dyrektor zarządzająca obszarem IT. W 2019 r. została wiceprezes zarządu BIG InfoMonitor. Zarządza infrastrukturą i systemami, projektami informatycznymi, procesami związanymi z jakością danych i automatyzacją procesów operacyjnych w grupie. W sierpniu br. została oddelegowana z rady nadzorczej i pełniła funkcję prezesa zarządu Digital Fingerprints.

W związku z objęciem nowych obowiązków, Agnieszka Szopa–Maziukiewicz złożyła rezygnację z funkcji wiceprezes zarządu BIG InfoMonitor. Nadal będzie zarządzać obszarem IT w grupie.

Na stanowiska członków zarządu Digital Fingerprints powołano Tomasza Bąka i Michała Łukasiewicza.

Tomasz Bąk

Tomasz Bąk odpowiada za zarządzanie zespołem Machine Learning w Digital Fingerprints. Specjalizuje się w budowie modeli statystycznych, analizach predykcyjnych i sztucznej inteligencji. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze Data Science&ML. W Digital Fingerprints jest od 2019 r.

Michał Łukasiewicz jest ekspertem w zakresie rozwiązań antyfraudowych w instytucjach finansowych. Ma doświadczenie we wdrażaniu projektów dotyczących strategii zarządzania ryzykiem. W Grupie BIK odpowiada za wdrażanie narzędzi antyfraudowych wykorzystujących m.in. biometrię behawioralną.

Michał Łukasiewicz