Od 1 lipca br. do zarządu Asseco Poland jako wiceprezes dołączył Grzegorz Bartler. Będzie odpowiedzialny za pion telekomunikacji i mediów.

Grzegorz Bartler ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu strategicznymi projektami IT, przede wszystkim dla firm z sektora telekomunikacyjnego.

Od maja 2018 r. pracuje w zarządzie Netii, jako dyrektor generalny ds. technologii. Odpowiada za obszary sieci, IT i bezpieczeństwa.

Od 2010 r. jest związany z Polkomtelem, jako dyrektor departamentu Business Intelligence (w latach 2014 – 2015 r. tę samą funkcję pełnił również w Cyfrowym Polsacie). W tym okresie skonsolidował obszar BI Polkomtela i Cyfrowego Polsatu, realizował projekty regulacyjne (MSSF 15, RODO) i transformacyjne grupy Cyfrowy Polsat.

Wcześniej przez ponad 15 lat (1995 – 2010) pracował w SAS Institute, gdzie m.in. jako dyrektor konsultingu dla sektora telco odpowiadał za rozwiązania IT i BI (m.in. hurtownie danych, systemy raportowania i MIS, rozwiązania integracji danych, CRM). Realizował również projekty dla firm telekomunikacyjnych poza Polską, a także dla podmiotów z sektora publicznego, finansowego i energetycznego.

Właścicielem Netii w 100 proc. jest Cyfrowy Polsat z biznesowego imperium Zygmunta Solorza. Od początku 2020 r. po transakcji wartej ponad 1 mld zł Cyfrowy Polsat jest również największym udziałowcem Asseco Poland (ma ok. 23 proc. akcji). W maju br. do rady nadzorczej Asseco Poland wszedł Tobias Solorz.