Sherif Seddik został prezesem ds. sprzedaży Check Point Software Technologies na region EMEA. Ma skoncentrować się na kierowaniu operacjami, które zapewnią wzrost firmy w całym regionie.

Thorsten Freitag, obecny prezes ds. sprzedaży w EMEA, po niecałych 3 latach na stanowisku złożył rezygnację i odejdzie wraz z końcem drugiego kwartału. Jak zapewnia firma, odegrał on kluczową rolę w ekspansji i wzroście Check Pointa w regionie.

Sherif Seddik przed dołączeniem do Check Pointa Seddik pracował przez ponad 7 lat w Citrixie, gdzie pełnił funkcję starszego wiceprezesa ds. strategii komercyjnej i wejścia na rynek, a wcześniej starszego wiceprezesa ds. regionu EMEA. Citrix ostatnio przechodził spore zmiany w związku ze sprzedażą firmy i fuzją z Tibco.

Pochodzący z Egiptu dyrektor ma ponad 30 lat doświadczenia w międzynarodowej sprzedaży, marketingu i zarządzaniu w branży IT. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w Microsofcie, gdzie spędził 13 lat, będąc m.in. dyrektorem generalnym Enterprise & Partner Group na Europę Zachodnią. Zarządzał tysiącosobowym zespołem odpowiedzialnym za strategicznych klientów firmy. Również przez 13 lat był dyrektorem NCR Corporation w różnych regionach.

Rozległe doświadczenie Sherifa w branży IT w połączeniu z osiągnięciami w zakresie napędzania rozwoju biznesu czyni go idealnym kandydatem do objęcia tej kluczowej roli w zespole Check Pointa” – komentuje Rupal Hollenbeck, prezes Check Point Software.