Phil Shepley na początku czerwca objął stanowisko dyrektora zarządzającego Iron Mountain Polska. Odpowiada on za region Europy Północnej, do którego włączony został polski oddział Iron Mountain.

Zastąpił Sylwię Pyśkiewicz, która pełniła funkcję CEO Iron Mountain od 2018 r.

Poza zarządzaniem biznesem na naszym rynku Phil Shepley jest odpowiedzialny także za oddziały Iron Mountain m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Szwecji czy Norwegii.

Dołączenie Polski do tej grupy państw firma wyjaśnia tym, że nasz rynek charakteryzuje się dużą dynamiką wzrostu wdrożeń rozwiązań cyfrowych w biznesie.

Phil Shepley Kieruje działalnością Iron Mountain w 12 europejskich krajach. Odpowiada za strategiczny rozwój, zarządzanie oraz wyniki finansowe firmy. Jednym z jego zadań jest współpraca z partnerami w zakresie zintegrowania tradycyjnych nośników danych z cyfrowymi rozwiązaniami oraz pozostałymi narzędziami, które znajdują się w portfolio Iron Mountain.

Dołączył do Iron Mountain na początku 2020 r. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w kierowaniu firmami outsourcingowymi i usługowymi. Wcześniej był m.in. w takich firmach jak Paradigm Housing Group, Petrys Limited, The Grichan Partnership, Carillon.

„Polski rynek charakteryzuje duża dynamika rozwoju. Firmy z Polski bardzo chętnie przechodzą procesy transformacji cyfrowej, co stanowi szansę, ale także duże wyzwanie dla Iron Mountain. Priorytetem moich działań będzie utrzymanie takiego tempa rozwoju. Dołączenie Polski do grupy państw Europy Północnej w ramach struktur Iron Mountain to także szansa na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk między krajami tworzącymi ten klaster” – komentuje Phil Shepley.