Krzysztof Łuczak objął stanowisko dyrektora zarządzającego Cloud Services. Dotychczasowy CEO Wojciech Murawski przeszedł do rady nadzorczej spółki. Objął też funkcję członka zarządu Blue Media.

Decyzja o zmianach w zarządzie Cloud Services wynika z naturalnego rozwoju firmy oraz całej grupy Blue Media, z której spółka się wywodzi – informuje firma.

„Moim celem na stanowisku dyrektora zarządzającego jest dalsza ekspansja międzynarodowa firmy oraz rozwój nowych usług i produktów” – zapowiada Krzysztof Łuczak. Według niego rozwój za granicą ma być jednym z filarów wzrostu spółki.

Cloud Services (do 2020 r. pod nazwą Blue Services) od 2009 r. tworzy produkty i rozwiązania oraz realizuje wdrożenia wspierające procesy sprzedaży w kanałach elektronicznych. Klientami są głównie duże firmy z sektora finansowego, ubezpieczeniowego i utilities.

Trzy dekady w branży

Krzysztof Łuczak dołączył do Cloud Services w sierpniu 2021 r. Od października br. jest w zarządzie spółki jako dyrektor zarządzający.

W latach 2016-2021 pracował w Atosie, w tym przez 2,5 roku pełnił funkcję prezesa zarządu w spółkach francuskiej firmy w Polsce.

Wcześniej przez 12 lat był związany z IBM, pełniąc szereg ról kierowniczych w regionie EMEA w takich działach jak Global Business Services, Business Partner Organisation oraz Software Group. Wcześniej był m.in. dyrektorem działu Management Consulting w PwC oraz PwC Consulting. W branży jest od ponad trzech dekad.

Krzysztof Łuczak jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada dyplom MBA UW oraz University of Illinois.