W iSource można nabyć macierz Iomega StorCenter ix12-300r z 12 dyskami z rodziny EMC Enterprise Storage Solutions do szaf rackowych. Urządzenie przeznaczone jest na rynek protokołów typu klient-serwer (m.in. SMB) oraz przedsiębiorstw z rozproszonymi oddziałami.

 

StorCenter ix12-300r Network Storage oferuje wysokość 2U, zapewnia aż 24 TB przestrzeni dyskowej i daje możliwość rozbudowy do 12 dysków i 24 TB pojemności, dzięki czemu może obsługiwać do 250 użytkowników.

 

System sprawdza się w roli NAS, SAN, w sytuacji konieczności archiwizacji (B2D), jak również w roli współdzielonej pamięci dla środowisk wirtualizacji, takich jak Microsoft Hyper-V Server 2008 R2 i VMware vSphere™. Może też posłużyć jako przestrzeń na dane dla aplikacji Microsoft Exchange Server 2010.

 

Nowy StorCenter Iomega wykorzystuje oprogramowanie oraz szereg funkcji firmy EMC LifeLine. Macierz może korzystać z systemu RAID: RAID 5 (prekonfigurowany), RAID 6, RAID1 i RAID 10 (wszystkie z automatyczną odbudową RAID), a także JBOD (jednowolumenowy).

 

Iomega ix12 obsługuje np. ośmiodyskową macierz RAID 6 na pliki i bazy danych oraz czterodyskową macierz RAID10 na dane rejestru zdarzeń. Macierz ix12 zezwala na migrację z RAID 1 do RAID 5, do RAID 6 umożliwiając zmianę techniki ochrony danych bez konieczności przerywania pracy. Podczas pracy systemu można też Iomega ix12 rozszerzyć jego pojemność.

 

StorCenter ix12-300r wyposażony jest w cztery sieciowe porty gigabitowe, procesor Intel Core2Duo, posiada trzy porty USB 2.0 do obsługi UPS, wykorzystuje 2GB pamięci głównej.