John Waterhouse dołączył do działającej przy Związku Cyfrowa Polska Rady Ekspertów. Będzie doradzał organizacji w zakresie tematów związanych z chmurą, cyberbezpieczeństwem oraz transformacją cyfrową.

„Jestem przekonany, że ta współpraca przełoży się na wymierne efekty w postaci rozwiązań i rekomendacji w zakresie regulacji obejmujących te obszary” – mówi Michał Kanownik, prezes Cyfrowej Polski.

John Waterhouse ma ponad 20-letnie doświadczenie w administrowaniu i zarządzaniu transformacją strategii i architektury IT. Obecnie w ramach własnej działalności konsultingowej prowadzi projekty (w tym globalne), w których doradza firmom m.in. w zakresie wdrażania modeli biznesowych i rozwiązań systemowych, które mogą pomóc organizacjom w cyfryzacji.

Specjalizuje się w tematyce związanej z chmurą, cyberbezpieczeństwem i transformacji cyfrowej. Zna się również na narzędziach BI, zarządzaniu projektami, zmianach w kulturze organizacji.  

Nowy ekspert Cyfrowej Polski do sierpnia 2022 r. przez blisko rok był związany z polskim oddziałem Infosys, jako Senior Principal for the IC CIO Advisory. Budował od podstaw zespół i ofertę usługową. We wcześniejszych latach zajmował się projektami IT i doradztwem m.in. w EY, PwC i Accenture.

„Realizując projekty wierzę w zasadę „security by design”, jednocześnie przy tym kładąc nacisk na wydajne zarządzanie” – wyjaśnia John Waterhouse.

Rada Ekspertów działa przy Cyfrowej Polsce od listopada 2021 r. Jej zadaniem jest merytoryczne wspieranie działalności podejmowanych przez organizację.