Conor Pierce – Corporate Vice President i dotychczasowy szef dywizji mobile (MX) na rynki Wielkiej Brytanii i Irlandii został szefem Samsung Electronics Polska. Jest drugim niekoreańskim prezesem firmy w naszym kraju. Dotychczas, przez blisko 2 lata, szefem firmy w Polsce był Suh Kyung Wook.

Conor Pierce będzie odpowiadał za dalszy rozwój i umacnianie pozycji Samsunga na lokalnym rynku.

„Polski zespół znany jest ze swoich wybitnych osiągnięć na bardzo wymagającym rynku. Wierzę, że mimo burzliwych czasów Samsung pozostanie na ścieżce wzrostu” – mówi prezes.

Conor Pierce rozpoczął pracę w Samsung Electronics w 2015 r. na stanowisku wiceprezesa dywizji IT&Mobile (IM) na rynki Wielkiej Brytanii i Irlandii. W 2018 r. jako jedyna osoba z dywizji IM został nominowany na stanowisko Corporate Vice President, co według producenta oznaczało wielkie uznanie dla osiągnięć jego oraz jego zespołu.

Nowy szef w Polsce jest w branży od ponad 25 lat. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy na międzynarodowych i regionalnych stanowiskach w największych firmach, takich jak Ericsson, Microsoft i Nokia. W tej ostatniej, zanim dołączył do Samsunga, pełnił rolę wiceprezesa na rynkach Wielkiej Brytanii i Irlandii, prezesa Nokia Turkey, a także odpowiadał za region Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu z siedzibą w Dubaju.

Dwa fundamenty dobrego biznesu

Jak twierdzi firma, Conor Pierce kieruje się zasadą, że solidne relacje biznesowe i najlepsze zespoły są fundamentem dobrego biznesu.

„Moją rolą jest torowanie drogi znakomitym ludziom. Równie ważne są solidne relacje z partnerami – uważam, że połączenie tych dwóch rzeczy gwarantuje sukces” – mówi Pierce.

Ważne jest dla niego wspieranie różnorodności i rozwój biznesu w sposób zrównoważony. Mocno angażuje się społecznie. We wrześniu tego roku, wraz z członkami swojego zespołu, wspiął się na 7 szczytów w ciągu 7 dni w masywie Monte Rosa we włoskich Alpach, aby wesprzeć jedną z brytyjskich fundacji pomagającej dzieciom z chorobami mitochondrialnymi. Jest byłym członkiem kadry narodowej Irlandii w pływaniu.