Julien Ducarroz został powołany na stanowisko prezesa zarządu Orange Polska – zgodnie z zapowiedzią z początku lipca br. Stanowisko obejmie 1 września br.

Dotychczasowy szef Orange w Polsce, Jean-François Fallacher zostanie szefem Orange w Hiszpanii.

Przez ostatnie 4 lata Julien Ducarroz kierował Orange Moldova. Wcześniej był związany ze spółką operatora w Rumunii. Dołączył do firmy jako dyrektor strategii, a 2009 do 2016 r. kierował sprzedażą, marketingiem oraz komunikacją marketingową jako Chief Commercial Officer.

W toku trwającej 18 lat kariery w grupie Orange, Julien Ducarroz zdobył różnorodne doświadczenie na europejskich rynkach: był szefem marketingu strategicznego, kierował marketingiem mobilnym w Orange Nederland, odpowiadał za wdrażanie zarządzania wydajnością w 6 krajach grupy. Kierował też Business Intelligence, odpowiadając za analizy biznesowe i poszukiwanie nowych możliwości rozwoju.

Julien Ducarroz jest menedżerem narodowości szwajcarskiej. Ma doktorat z zarządzania przemysłowego i produkcji na politechnice w Zurychu (Eidgenössische Technische Hochschule Zürich).

Szef finansów w zarządzie

Decyzją rady nadzorczej do zarządu Orange Polska dołączył też Jacek Kunicki, od marca 2020 r. kierujący finansami firmy. Jacek Kunicki jest związany z Orange Polska od 2003 r. W tym czasie odpowiadał m.in. za relacje inwestorskie operatora. Od 2014 r. był szefem kontrolingu finansowego Orange w Polsce. Jest członkiem rady nadzorczej Networks! oraz Teltech (część grupy Orange Polska). Przed dołączeniem do Orange, pracował w zespole finansowym telekomunikacyjnego Energis Polska.

Jacek Kunicki jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie, posiada także dyplom MBA z Oxford Brookes University.

 

Z Polski do Mołdawii

Jednocześnie Orange poinformował, że Mariusz Gaca, obecnie wiceprezes zarząd Orange Polska, od 1 listopada 2020 r. zostanie prezesem Orange Moldova. W zarządzie polskiej spółki operatora pozostanie do 31 października br.

Mariusz Gaca przez ostatnie 11 lat pełnił funkcje zarządcze w Orange Polska, odpowiadając m.in. za rynek biznesowy i konsumencki, a także za wprowadzenie nowych ofert. Od początku 2014 r. jest wiceprezesem. Odpowiadał za segment biznesowy, przyczyniając się m.in. do stworzenia i umocnienia Integrated Solutions, integratora ICT w grupie Orange. Od stycznia 2017 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. rynku konsumenckiego.

W 2000 r. Mariusz Gaca związał się z grupą Telekomunikacji Polskiej. Był m.in. prezesem Centertela. W tej ostatniej roli odpowiadał za połączenie PTK Centertel z Telekomunikacją Polską i stworzenie Orange Polska. Karierę rozpoczął w grupie Elektrim w 1995 r.

Mariusz Gaca ukończył Akademię Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Warszawski. Posiada dyplomy MBA University of Illinois at Urbana Champaign oraz AMP z INSEAD.