Z początkiem lutego 2022 r. na czele MediaMarktSaturn Polska stanął Andrzej Jackiewicz. Zastąpił na tym stanowisku Alpaya Günera, który został CEO w 2019 r.

Andrzej Jackiewicz do polskiego oddziału firmy dołączył w listopadzie 2021 r., aby, jak podaje firma, zapewnić płynną zmianę na stanowisku prezesa.

Zamierza kontynować strategię rozwoju omnichannel sieci Media Markt i umacniać jej pozycję na polskim rynku.

„Postępująca digitalizacja i rosnące wymagania konsumentów w tym zakresie stanowią ogromny potencjał do rozwoju naszej strategii omnichannel” – twierdzi Andrzej Jackiewicz. Zapowiada wzmacnianie pozytywnych doświadczeń klientów we wszystkich kanałach sprzedaży.

Andrzej Jackiewicz ma blisko 30-letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich w korporacjach w Polsce i regionie. Karierę rozpoczynał w Procter & Gamble. Pełnił funkcję dyrektora zarządzającego na Polskę, a następnie na Europę i Bliski Wschód w Costa Coffee. Wcześniej w Tchibo był dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu na Polskę i kraje bałtyckie oraz dyrektorem generalnym na Węgrzech.

Andrzej Jackiewicz jest absolwentem wydziału zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim oraz ekonomii i marketingu na Uniwersytecie Lund w Szwecji.

Trzy osoby w zarządzie

W zarządzie MediaMarktSaturn Polska są również: Onur Dogay na stanowisku dyrektora zarządzającego ds. handlowych (COO) oraz Wojciech Wieroński jako dyrektor zarządzający ds. finansów (CFO).

Onur Dogay jest związany z detalistą od 2016 r., a w Polsce jest od ub.r. Wcześniej pracował w Turcji, Grecji i Szwecji.

Wojciech Wieroński dołączył do MediaMarktSaturn Polska w listopadzie 2020 r. Poprzednio był przez wiele lat m.in. związany z Tesco, pełniąc role CFO w Polsce i krajach regionu.