Umowa została podpisana na 5 lat, z możliwością jej przedłużenia o kolejne 5 lat. Powierzchnia zostanie wybudowana w systemie „built-to-suit”, czyli zgodnie z wymaganiami Komputronika. Planowane oddanie do użytku to luty 2015 r. Magazyn znajduje się ok. 3 km od siedziby Komputronika, niedaleko centrum logistycznego partnera spółki – DHL Express. Według detalisty pozwoli to na realizację nawet wieczornych zamówień z dostawą na kolejny dzień roboczy. Nowy magazyn położony jest w pobliżu skrzyżowania autostrady A2 i drogi ekspresowej S11, co umożliwi także szybki transport towaru do Niemiec, gdzie wkrótce rozpocznie działalność spółka zależna Komputronik GmbH.

Komputronik zamierza przenieść do nowego obiektu wszystkie operacje magazynowe. W budynku znajdzie się także duży outlet z pełnym asortymentem produktów z oferty detalisty, końcówkami serii i produktami wycofanymi z ekspozycji w salonach.

Do centrali spółki w Poznaniu zostanie przeniesiony serwis i produkcja, które obecnie zajmują wynajmowany budynek. Część zwolnionych pomieszczeń będzie przeznaczona na rezerwę powierzchni biurowych, jednak w większości zostaną one przeznaczone na wynajem komercyjny.

– Dzięki nowej powierzchni będziemy przygotowani logistycznie na dalszy rozwój sprzedaży. Ważne dla nas jest też to, że mamy możliwość zwiększana powierzchni magazynowej w przyszłości, a nawet wynajmu powierzchni sezonowo, w przypadku takiego zapotrzebowania – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.