Giovanni Di Filippo został szefem Lenovo Data Center Group w regionie EMEA. Skoncentruje się na rozwoju biznesu grupy m.in. w Europie i współpracy z partnerami i klientami. Poprzednio grupą w regionie kierował Graham Marr, który odszedł z firmy latem 2019 r.

Jak podaje Lenovo, Di Filippo jest "zagorzałym zwolennikiem inteligentniejszych modeli sprzedaży opartych na całym ekosystemie partnerskim". Wynalazł własny model biznesowy, nazwany "rapid operational sales model", jak również model kwadrantu partnera – twierdzi producent.

Giovanii Di Filippo na różnych stanowiskach kierowniczych przekształcał organizacje sprzedaży w międzynarodowych firmach. Poprzednio był m.in. wiceprezesem Riverbed w regionie EMEA, odpowiedzialnym za kanał partnerski, sprzedaż i sojusze strategiczne (2016 – 2019). W SAP-ie przeszedł przez kilka stanowisk wiceprezesów w globalnych jednostkach, odpowiedzialnych za współpracę z partnerami i sprzedaż.

W Cisco (2007 – 2012) zarządzał najpierw regionem Europy Środkowej i Wschodniej oraz CIS, a następnie także innymi rynkami wschodzącymi (łącznie 42 kraje, gdzie firma osiągała 3 mld dol. przychodów). Ponad 9 lat spędził w Sun Micrososystems, zarządzając m.in. regionem CEE. Przez 7 lat pracował w Compaq jako jeden z globalnych dyrektorów. Ostatnio współpracował z kilkoma europejskimi startupami.