Eset Smart Security 6 oraz Eset NOD32 Antivirus 6 to kolejne wersje programów antywirusowych dla użytkowników domowych i małych firm. Wykorzystują m.in. działający w chmurze system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików Live Grid, który zdaniem producenta skraca czas potrzebny na skanowanie systemu. 

W najnowszej wersji Smart Security 6 ma zabezpieczenie Anti-Theft, które umożliwia odnalezienie skradzionego lub zgubionego komputera. Wystarczy, aby użytkownik zalogował się na portalu Esetu i oznaczył swoje urządzenie jako utracone, a jego komputer zacznie być śledzony od momentu pierwszego połączenia z Internetem. W miarę zbierania informacji właściciel będzie mógł zobaczyć, gdzie jest jego sprzęt (dzięki lokalizacji na mapach Google’a i numerowi IP sieci). Otrzyma również fotografie złodzieja (lub osoby, która znalazła sprzęt) – wykonywane co 10 minut przez kamerę internetową wbudowaną w laptopa. Właściciel będzie również otrzymywał regularne informacje o tym, co na jego komputerze robi złodziej, otrzymując zrzuty ekranu. Może także wysłać mu wiadomość tekstową, która pojawi się na głównym ekranie. Aby chronić dane właściciela sprzętu, Anti-Theft automatycznie podmienia konto użytkownika w systemie Windows.

Nowością w Smart Security 6 oraz NOD32 Antivirus 6 jest skaner Facebooka (Social Media Scanner), który instaluje się na profilu jako odrębna aplikacja i sprawdza posty szukając linków prowadzących do zainfekowanych stron.

Oba nowe programy wyposażono w system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na określenie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Użytkownik może także zablokować wymienne nośniki danych w oparciu o numer seryjny czy pojemność.

Ceny rocznej licencji na jedno stanowisko: Eset NOD32 Antivirus – 105 zł netto, Eset Smart Security – 139 zł netto.