John Schulz objął funkcję dyrektora operacyjnego HPE. W 2015 r. został głównym prawnikiem koncernu, a w końcu 2017 r. został głównym doradcą prawnym i administracyjnym oraz sekretarzem HPE. W tych rolach kieruje inicjatywą transformacji, mającą na celu przyspieszenie przekształcenia HPE w dostawcę oferującego całe portfolio w modelu usługowym (cel ten producent zamierza osiągnąć w 2022 r.). Jako dyrektor operacyjny będzie nadal zajmował się tym obszarem. Awans wskazuje na znaczenie, jakie HPE przywiązuje do rozwoju modelu pay-per-use (GreenLake) i dążeniu do przekształcenia organizacji w tym kierunku. Model „płatności za zużycie” zyskuje na znaczeniu z powodu zmian na rynku związanych z Covid-19.

Jak wyjaśnia HPE, doceniono skuteczność Johna Schulza w opracowywaniu i nadzorowaniu najważniejszych inicjatyw wspierających transformację korporacji i usprawnianiu działań w celu optymalizacji wyników.

W II kw. br. w HPE przeprowadzono restrukturyzację, w celu usprawnienia działania firmy w obliczu zawirowań na rynku związanych z pandemią. Powołano nowego CTO (chief technology officer) oraz szefa oprogramowania – został nim Kumar Sreekanti. Nową liderką GreenLake Cloud Services Business Group została Keith White, wcześniej związana z biznesem chmurowym Microsoftu. Szefowie 7 grup biznesowych HPE podlegają teraz bezpośrednio CEO Antonio Neri.

Powołano również komitet wykonawczy HPE, do którego wszedł nowy dyrektor operacyjny oraz czterej inni dyrektorzy.