Do KPMG w Polsce dołączył Łukasz Dylewski. Jako dyrektor i Data Science Leader jest odpowiedzialny za doradztwo i tworzenie rozwiązań wykorzystujących uczenie maszynowe, sztuczną inteligencję i zaawansowaną analitykę danych.

Kieruje zespołem Data Science & AI, którego zadaniem jest doradztwo oraz tworzenie dla klientów rozwiązań wykorzystujących uczenie maszynowe i zaawansowaną analitykę danych, jak np. telemetryczna ocena ryzyka kredytowego, analityka klientów, analizy zarządzania sprzedażą lub analizy kadrowe.

Łukasz Dylewski ma 10-letnie doświadczenie w obszarze zaawansowanej analityki, data science i uczenia maszynowego.

W międzynarodowych firmach analitycznych realizował projekty dla największych organizacji w Polsce i na świecie. Poprzednio, od kwietnia 2020 r., był związany z Lingaro, gdzie pełnił rolę Head of AI Advisory oraz menedżera odpowiedzialnego za data science i sztuczną inteligencję. Obszarem data science zajmował się również w ITMagination i SAS.

Nowy dyrektor w KPMG specjalizuje się w budowaniu strategii, zarządzaniu procesami i tworzeniu aplikacji bazujących na sztucznej inteligencji. Zrealizował kilkadziesiąt dużych projektów wykorzystujących AI w branżach finansowej, handlowej i FMCG.