Jan Bogdanovich, od początku 2020 r. Senior Vice President Consumptional Business, został powołany na członka zarządu grupy Also.

Z Also jest związany od 2014 r. Jak informuje dystrybutor, odegrał istotną rolę we wdrożeniu Also Cloud Marketplace, jak również opracował koncepcję Platform as-a-Service.

3 lata IT as a Service
Segment „Consumptional Business” utworzono w grupie Also w połowie 2017 r. Obejmuje oferty w modelu usługowym (IT as a Service) związane z PaaS, IaaS, SaaS, a także z DaaS (Device-as-a-service). Biznesem tym od jego utworzenia aż do stycznia 2020 r. kierował Michael Gerricks, obecnie (od lipca 2020 r.) Senior Vice President Vendor Management w grupie Also.

„Przyszłość IT opiera się na platformach”

Awans Jan Bogdanovicha jest związany z tym, że rozwój nowych aplikacji i modeli biznesowych będzie jednym z głównych priorytetów Also.

„Od IoT po cyberbezpieczeństwo, od przesyłania strumieniowego i wirtualizacji po sztuczną inteligencję – przyszłość IT opiera się na platformach” – twierdzi dystrybutor.

Praca zdalna, a także platformy oparte na chmurze i procesy biznesowe będą ważnymi elementami składowymi „nowej normalności”. W związku z tym następuje przejście na koncepcje oparte na konsumpcji jako usługa, oferujące nowe modele biznesowe i stałe przychody dla odsprzedawców – informuje Also.

„Jako Chief Information Officer w Also, Jan był bardzo aktywnym liderem przemiany naszej firmy jako dostawcy technologii, przede wszystkim poprzez rozwój Also Cloud Marketplace. Jego wiedza technologiczna i zmysł biznesowy uczynią go cennym członkiem zarządu grupy” – komentuje Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding.

Jan Bogdanovich jest absolwentem informatyki na Uniwersytecie Łotewskim w Rydze. Przed dołączeniem do Also pracował w firmie Hortus Digital, która była pierwszym dostawcą usług IT w krajach bałtyckich. Następnie założył centrum badawczo-rozwojowe platform chmurowych – informuje Also. W grupie Also Jan Bogdanovich był wcześniej m.in. Chief Transformation Officer (od 2016 r.), a na Łotwie szefem ds. usług profesjonalnych.

43 proc. na plusie ACMP
W I poł. 2020 r. przychody generowane na Also Cloud Marketplace wzrosły o prawie 43 proc., do 140 mln euro. Liczba subskrypcji zwiększyła się o 63 proc., do 4,8 mln.