Wojciech Włodarczyk czasowo będzie wykonywał czynności prezesa zarządu Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne. Został delegowany do pełnienia tej funkcji z rady nadzorczej. Na początku października br. rezygnację złożył prezes zarządu Unima 2000, Grzegorz Pardela.

Wojciech Włodarczyk od 2010 r. prowadzi działalność doradczą dla biznesu, w tym dla dużych podmiotów. Jest finansistą, ekspertem z dziedziny analiz i modeli finansowych, biznes planów, inwestycji, restrukturyzacji i optymalizacji procesowych oraz menedżerem ze znajomością różnych branż: przemysłu lekkiego, branży paliwowej, chemicznej, medycznej, IT.

Od ponad 20 lat zasiada w radach nadzorczych podmiotów z różnych sektorów (m.in. był to Orlen, Ciech, Projprzem, grupa Kęty, Ceramika Nowa Gala). W latach 2012 – 2018 był w radzie nadzorczej Qumaka i pełnił czasowo fukcję prezesa zarządu spółki w latach 2017 – 2018.

Wybrano również nowego przewodniczącego rady nadzorczej Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne. Został nim lider grupy Euvic, Wojciech Wolny.

Dołączył do rady niedługo przed tym, jak w lipcu br. krakowska spółka zawarła umowę o współpracy z Euvic w zakresie świadczenia usług programistyczno – projektowych. Spółka Euvic IT została znaczącym udziałowcem Unima 2000.