Mikołaj Sibiga na początku października objął stanowisko dyrektora finansowego grupy Escola. Do jego obowiązków będzie należało m.in. zarządzanie finansami grupy, nadzór nad strategią i planem finansowym, przygotowywanie sprawozdań finansowych, optymalizacja struktury finansów spółek, a także ścisła współpraca z zarządem w związku z planowanym debiutem na NewConnect. Warszawski software house zdecydował się przełożyć wejście na giełdę na 2023 r.

Mikołaj Sibiga ma ponad 10-letnie doświadczenie na stanowisku menadżera finansowego firm z sektora ICT. Dotychczas pracował m.in. dla takich marek, jak: Orange Polska, Netia, Sharebee, Competivo. Pełnił rolę CFO w Integrated Solutions.

Odpowiadał m.in. za tworzenie struktur i obszarów kompetencji w projektach technologicznych, transformacje modeli biznesowych oraz transakcje fuzji i przejęć.

„Przed nowym dyrektorem finansowym sporo wyzwań związanych nie tylko z debiutem giełdowym ale również ze zmieniającą się sytuacją makroekonomiczną, wymagającą reżimu w zarządzaniu finansami” – komentuje Krzysztof Wojewodzic, CEO Escola.