Steven Bandrowczak został nowym CEO Xeroxa. Dotychczas tymczasowo pełnił tę rolę, po tym, jak w czerwcu br. zmarł poprzedni dyrektor generalny, John Visentin.

Bandrowczak z Xeroxem jest związany od 2018 r. Poprzednio był prezesem i dyrektorem operacyjnym firmy. Kierował rozwojem i realizacją globalnej strategii operacyjnej dla działów oprogramowania i innowacji. Nadzorował również m.in. strategię biznesową, dostarczanie produktów i usług, zakupy oraz IT.

Steven Bandrowczak był również w zarządzie Fuji Xerox, joint venture pomiędzy Fujifilm i Xeroxem, oraz prezesem prezesem CareAR, firmy zajmującej się oprogramowaniem.

Wcześniej pełnił role kierownicze m.in. w HP, Nortelu, Lenovo i Avnecie.

Nie widać spowolnienia

Steven Bandrowczak podsumowując wyniki II kw. 2022 r. zapewnił, że firma nie zaobserwowała spowolnienia wydatków klientów pomimo obaw o pogorszenie koniunktury gospodarczej.

Jak zauważył, biznesy firmy świadczące usługi IT i cyfrowe korzystają z rosnących inwestycji w projekty transformacji cyfrowej i rozwiązań do pracy hybrydowej. Według CEO widać też poprawę w łańcuchu dostaw.

W II kw. 2022 r. Xerox miał spadek przychodów o 2,6 proc., do 1,75 mld dol. Skorygowany zysk na akcję zmniejszył się o 72 proc., do 0,13 dol. Marża brutto stopniała z 35,6 proc. do 31,9 proc., a operacyjna z 7 proc. do 2 proc.