Paul Cormier został prezesem i dyrektorem generalnym Red Hat. Zastąpił na tym stanowisku Jima Whitehursta, który został prezesem IBM (a CEO – Arvind Krishna), po tym, jak Ginni Rometty, dotychczasowa szefowa "Big Blue", w styczniu br. zapowiedziała odejście ze stanowiska. Stąd przetasowania na górze korporacji.
 
Wcześniej Paul Cormier był w Red Hat wiceprezesem ds. produktów i technologii. Dołączył do firmy w 2001 r. Wdrożył model subskrypcji, który przekształcił Red Hat z dostawcy oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym w vendora oferującego rozwiązania IT dla przedsiębiorstw.

Nowy CEO był kreatorem wizji otwartej chmury hybrydowej (co oznacza elastyczność w uruchamianiu dowolnej aplikacji, w dowolnym miejscu i w dowolnej infrastrukturze). Gdy był wiceprezesem, firma stworzyła platformę kubernetes jako podstawę wdrażania chmury hybrydowej w różnych branżach. Kompetencje w obszarze hybrid cloud okazały się kluczowe dla IBM przejmującego Red Hat.

Zarządzanie i bezpieczeństwo są najważniejsze

Paul Cormier uważa, że za 5 lat biznes większości przedsiębiorstw będzie "napędzany przez aplikacje", a infrastruktura stanowiąca podstawę tych aplikacji okaże się jeszcze bardziej krytyczna.

"Zarządzanie i bezpieczeństwo są najważniejsze" – podkreśla nowy CEO Red Hat. Zwraca uwagę, że te priorytety muszą objąć bardzo złożone środowisko,: sprzęt, hiperwizory chmur publicznych i prywatnych, linux, maszyny wirtualne, kontenery, mikrousługi i in.

Paul Cormier odegrał kluczową rolę w połączeniu Red Hat z IBM. Firma została przejęta za 34 mld dol. i kontynuuje działalność jako odrębna organizacja należąca do IBM. Została włączona do biznesu platformy chmurowe i kognitywne. Red Hat notował w ub.r. wzrosty obrotów, podczas gdy przychody całego IBM spadały.