Caldera International wprowadziła do sprzedaży dwa nowe produkty serwerowe – Caldera OpenLinux Server i Caldera Open UNIX 8. Umożliwiają one uruchamianie linuksowych aplikacji zarówno na systemowej platformie linuksowej jak i uniksowej. Oba produkty wykorzystują linuksowe środowisko aplikacyjne.
Open UNIX 8 jest rodziną systemów operacyjnych, przeznaczoną do budowania rozwiązań sieciowych wykorzystujących standardowe serwery z procesorami Intel i uruchamiania na nich standardowych aplikacji Linuksa (najlepiej zgodnych ze specyfikacją LSB), standardowych aplikacji Uniksa lub obu tych typów aplikacji równocześnie. Bazą Open UNIX 8 jest rozszerzone jądro UnixWare 7 Release 7.1.1., połączone z Linux Kernel Personality (LKP) – techniką umożliwiającą jednoczesną pracę aplikacji linuksowych i uniksowych w ich oryginalnej postaci (bez konieczności rekompilacji czy innych zmian).
OpenLinux Server bazuje na jądrze systemowym Linux 2.4. OpenLinux Server dostarczany jest wraz z gotowymi konfiguracjami, ułatwiającymi budowę serwera, zarządzającego firmową infrastrukturą sieciową, serwera plików i wydruków oraz Web Serwera. System jest preinstalowany m.in. na serwerach Compaq Proliant.
Zarządzanie systemem ułatwiają dostarczane razem z nim takie narzędzia administracyjne jak:
– Webmin – bazujące na przeglądarce narzędzia zarządzające,
– Caldera Volution – agent zapewniający zdalną konfigurację i zarządzanie systemami linuksowymi,
– Volution Online – bazujące na przeglądarce narzędzie umożliwiające automatyczną instalację pojawiających się w sieci nowych wersji oprogramowania.
Obydwa produkty są już dostępne w sieci handlowej Caldery na świecie i w Polsce. Pomocy technicznej udzielają partnerzy lub bezpośrednio Caldera.