Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn wejdą w skład zarządu CD Projektu od 1 lutego br.

Paweł Zawodny jako dyrektor ds. technologii (CTO) i szef produkcji odpowiada za transformację technologiczną i organizacyjną studia. Z kolei Jeremiah Cohn zarządza CD Projekt Inc. i nowo powstałym zespołem rozwoju franczyz.

Paweł Zawodny jest w branży od ponad dwóch dekad. Do grupy CD Pojekt dołączył w 2018 r., początkowo jako szef studia we Wrocławiu. Karierę rozpoczął w 1997 r. we wrocławskiej spółce Techland, gdzie do 2016 r. zajmował się produkcją gier i rozwojem studia, a od 2009 r. był w zarządzie spółki. Jest absolwentem informatyki na Politechnice Wrocławskiej.

Jeremiah Cohn w 2014 r. dołączył do grupy CD Projekt jako dyrektor zarządzający i członek zarządu CD Projekt Inc. – amerykańskiej spółki zależnej, prowadzącej działalność wydawniczą w Ameryce Północnej. Wchodzi również w skład zarządu przejętego przez CD Projekt w ub.r. studia The Molasses Flood oraz zarządza nowo powstałym zespołem rozwoju franczyz.

Wcześniej pełnił funkcję dyrektora marketingu, brand managera i projektanta gier w globalnych korporacjach wydawniczych, m. in. w Activision, Warner Brothers, Atari i Electronic Arts.

Jest absolwentem informatyki na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej oraz Columbia Business School ze specjalnością marketing i zarządzanie.

Obecnie zarząd CD Projekt SA składa się z sześciu osób:

Adam Kiciński (prezes), Marcin Iwiński (wiceprezes ds. międzynarodowych), Piotr Nielubowicz (wiceprezes ds. finansowych) i członkowie zarządu: Adam Badowski (szef studia CD Projekt Red), Michał Nowakowski (odpowiada za politykę sprzedażową i wydawniczą spółki), Piotr Karwowski (współzarządza Gog.pl i nadzoruje usługi sieciowe grupy).