Nowe prezydium rady dyrektorów SoDA
„Nowe prezydium to zespół doświadczonych liderów z różnych zakątków polskiej sceny IT" - mówi prezes SoDA, Przemysław Mikus.
Przemysław Mikus, COO Liki Mobile Solutions, stanął na czele SoDA w lutym br.
Przedstawiciele firm członkowskich SoDA (Organizacji Pracodawców Usług IT) wybrali nową radę dyrektorów oraz prezydium rady dyrektorów na kadencję 2025–2027.
Prezesem SoDA został ponownie Przemysław Mikus z Liki Mobile Solutions. Wiceprezesem pozostaje Paweł Pustelnik z Future Processing. Do prezydium dołączyła natomiast Marta Kępa, Chief Operating Officer SoDA. Wiceprezesem został również Paweł Janda z mobitouch. Nowym członkiem prezydium jest Piotr Kaźmierczak, Chief Operating Officer, reprezentujący firmę WebMakers.
Wybory odbyły się podczas zgromadzenia ogólnego SoDA 16 czerwca 2025 r. W nowym prezydium zasiądą przedstawiciele firm różnej wielkości i specjalizacji, z różnych regionów kraju, od mniejszych software house’ów po duże przedsiębiorstwa IT działające globalnie.
„Nowe prezydium to zespół doświadczonych liderów z różnych zakątków polskiej sceny IT – od firm skonsolidowanych po dynamiczne software house’y, od integratorów AI po twórców startupowego ekosystemu. To gwarantuje SoDA szeroką perspektywę i umocnienie naszej pozycji jako kluczowego głosu sektora usług IT” – twierdzi Przemysław Mikus, prezes SoDA. Warto dodać, że organizacja zrzesza ponad 150 firm.
Nowe Prezydium Rady Dyrektorów SoDA 2025–2027
Przemysław Mikus, prezes SoDA od lutego 2025 r., to COO w Liki Mobile Solutions. Jest to średniej wielkości software house z Łodzi, specjalizujący się m.in. we wdrożeniach AI. Przemysław Mikus to współtwórca SoDA (organizacja powstała w 2018 r.). Od ponad dwóch dekad działa w branży IT. Jego celem jest dalszy rozwój SoDA jako silnego głosu branży oraz wsparcie członków organizacji w ekspansji, współpracy i transformacji technologicznej.

Paweł Pustelnik, wiceprezes SoDA od lipca 2021 r., pełni rolę COO w Future Processing z Gliwic. To jedna z największych firm IT w kraju, zatrudniająca ponad 800 osób. Jest z nią związany od początku swojej kariery, czyli od ponad 20 lat. Przeszedł ścieżkę od programisty, przez lidera projektowego, po COO. Od lat reprezentuje SoDA na wydarzeniach branżowych i w mediach. Wspiera również działalność operacyjną organizacji, angażując ekspertów ze swojej firmy w projekty takie jak Raport Płacowy czy analiza “Ławeczki”.

Marta Kępa, wiceprezeska i Chief Operating Officer SoDA, z organizacją jest związana od początku jej działalności. Przez lata miała kluczowy wpływ na jej rozwój i profesjonalizację. Odpowiada m.in. za budowanie społeczności liderów branży, rozwój partnerstw strategicznych i współpracę międzynarodową. Ma doświadczenie z pracy w korporacji (Capgemini), jak również w organizacjach pozarządowych. Jej celem w radzie dyrektorów będzie wzmacnianie kompetencji organizacyjnych SoDA i rozwój potencjału firm członkowskich.

Paweł Janda, wiceprezes SoDA, jest CEO firmy mobitouch z Rzeszowa. Od 13 lat współtworzy ten software house, realizując projekty zarówno dla startupów, jak i globalnych korporacji. Równolegle prowadzi zajęcia dla studentów kierunków informatycznych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Paweł Janda jest jednym z założycieli SoDA (dotychczas w radzie dyrektorów). W najbliższych latach chce skupić się na działaniach związanych z edukacją i motywowaniem nowych specjalistów oraz na dalszej promocji polskich firm.

Piotr Kaźmierczak dołączył do prezydium jako wiceprezes SoDA. To Chief Operating Officer w firmie WebMakers. Jest to niewielki software house z Mikołowa na Śląsku. Piotr Kaźmierczak od ponad dekady rozwija firmy technologiczne i inicjuje współpracę w ramach środowiska IT w całej Polsce. Działa na rzecz integracji społeczności software house’ów, rozwoju lokalnych inicjatyw, jak też ekosystemu startupowego i popularyzacji rozwiązań opartych na AI. Wierzy w znaczenie oddolnej współpracy oraz w rolę SoDA jako organizacji kształtującej debatę o przyszłości polskiego IT.
Zmiana ról
Bartosz Majewski (CEO Codibly), Konrad Weiske (CEO Spyrosoftu) oraz Wojciech Mach (wiceprezes Comarchu) zakończyli pełnienie funkcji w prezydium, pozostając jednak aktywnymi członkami rady dyrektorów SoDA.
Podobne aktualności
Reforma PIP może mieć opłakane skutki dla firm IT
„Projekt reformy PIP w obecnym kształcie może doprowadzić do jednego z największych kryzysów w historii polskiej branży IT" - ostrzega wiceprezeska SoDA.
Marta Kępa została COO w SoDA
"Zamierzam skupić się przede wszystkim na łączeniu przedstawicieli C-level firm członkowskich w potencjalne partnerstwa biznesowe" - mówi o swoich planach nowa COO.
Zarządzanie rentownością jest wyzwaniem dla 48 proc. firm IT
"Po boomie z lat 2020-2022 klienci bardziej negocjują umowy, a konkurencja rośnie" - zauważa przedstawiciel branży.
