Pavel Minarik, dotychczasowy CTO Flowmon Networks, został powołany do kierownictwa Kemp na stanowisko Chief Technology Officer.

Amerykańska firma ogłosiła przejęcie czeskiego dostawcy, obecnego także na polskim rynku, w listopadzie 2020 r.

Pavel Minarik będzie kierował wszystkimi elementami globalnej strategii technologicznej Kemp, nadzorował rozwój produktów i strategię innowacji zarówno load balancerów Kemp, jak i rozwiązań Flowmon Networks.

Flowmon Networks od 2007 r. dostarczał rozwiązania do monitorowania sieci, a Kemp specjalizuje się w AX (application experience) – rozwiązaniach do równoważenia obciążeń w ruchu między różnymi środowiskami.

Integracja rozwiązań obu firm ma umożliwić lepszą kontrolę nad aplikacjami i przyspieszyć reakcję na incydenty, poprawiając ochronę zdalnych pracowników.

Rosną wymagania dotyczące kontroli

„Firmy zaczynają korzystać z technologii w nowy sposób. Cyfrowa transformacja i application experience ulegają połączeniu. Rosną wymagania dotyczące kontroli nad rozproszonymi użytkownikami i zwiększonym wykorzystaniem chmury” – twierdzi Pavel Minarik.

Pavel Minarik dołączył do Flowmona w 2013 r. Od ponad 10 lat jest związany z branżą bezpieczeństwa sieciowego. Wcześniej był dyrektorem zarządzającym i CTO w AdvalCT.