Also ogłosiło strategiczne partnerstwo w zakresie usług obejmujących chmurowy gaming. Będzie współpracować z Mondia i Lubium Lab. Pierwsza firma z siedzibą w Dubaju specjalizuje się w szerokiej gamie usług i aplikacji mobilnych, obejmujących m.in. gry, wideo na życzenie, muzykę, sport, cyfrowe płatności. Druga to hiszpański start-up, który rozwija nową, jak zapewnia, technologię interaktywnego chmurowego streamingu. Celem kooperacji jest dostarczanie usług obejmujących granie w chmurze na rynki całego świata przy wykorzystaniu streamingu. Firmy liczą na dostęp do bazy ponad 1 mld subskrybentów usług Mondii. Korporacja ta współpracuje z operatorami telekomunikacyjnymi w różnych krajach, umożliwiając ich abonentom m.in. dostęp do platformy gier online. Obecnie obejmuje ona ponad 2 tys. tytułów od ponad 300 developerów.

"Partnerstwo z Mondia łączy nas z wieloma nowymi grupami klientów. Wspólnie pokonujemy bariery wejścia, dzięki czemu interaktywna rozrywka staje się w o wiele bardziej dostępna. Nasza technologia jest zoptymalizowana zarówno dla sieci 4G jak i 5G. Udostępniamy chmurowy gaming masowemu odbiorcy" – mówi Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding.

Dodaje, że Also i Mondia mogą wykorzystać ekosystem partnerski dystrybutora w 82 krajach, aby poszerzyć zasięg wspólnej oferty SaaS Mondii.