Agnes Dora Fabok dołączyła do Red Hata jako nowa dyrektor generalna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Uzupełni ona zespół europejskich liderów korporacji skupionych wokół szefów w Austrii, Szwajcarii, Niemczech I EMEA.

Ma ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w branży. Przed Red Hat Fabok pracowała w Iron Mountain, gdzie pełniła funkcję szefa sprzedaży EMEA Global Digital Solutions. Wcześniej była związana m.in. z Serrala Group i Kofax.

Jak zapowiada firma, Agnes Dora Fabok będzie koncentrować się na wspieraniu partnerów w Europie Środkowo-Wschodniej, a także klientów, korzystających z rozwiązań chmury hybrydowej Red Hata.

W naszej części Europy Red Hat ma oddziały w Polsce, Czechach i na Ukrainie. Po rosyjskim ataku wstrzymał działalność w Rosji i na Białorusi.

Red Hat został kupiony przez IBM w 2019 r. za 34 mld dol. Big Blue co roku informuje o rosnącej sprzedaży przejętej firmy. Nie inaczej było za IV kw. 2022 r., gdy wg IBM-a Red Hat zwiększył przychody o 10 proc. r/r (koncern nie ujawnia kwot). Przed przejęciem, w 2018 r., Red Hat osiągnął 3,4 mld dol. rocznego obrotu.

W połowie 2022 r. nowym CEO Red Hata został Matt Hicks. Cały segment Software IBM-a, do którego należy Red Hat, zwiększył obroty w IV kw. 2022 r. o 2,8 proc., do 7,3 mld dol. Red Hat był tutaj najmocniej rosnącym biznesem.